Triler završnica i sjajan rukomet: Maglaj u posljednjoj sekundi izborio bod protiv Izviđača

Premijer liga BiH

E. Oštraković

Sjajnu utakmicu u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su Maglaj i Izviđač.

Gosti su na ovoj utakmici bili blagi favoriti, ali naravno nikada ne možete niti pomislit da ćete lako uzeti bodove iz Maglaja.

Prvo poluvrijeme, osim velike borbe oba tima, ponudilo je sjajnu igru Maglaja koji je dominirao protiv ekipe Izviđača.

Upravo to velika želja i borba Maglaju su na odmoru donijeli vodstvo od tri razlike, a rezultat na semaforu glasio je 15:12.

U drugom poluvremenu kao da je izašla druga ekipa Izviđača na teren. Gostujuća ekipa bila je rastrčana i igrala je maestralno.

Sve to donijelo je preokret Izviđaču i vodstvo u završnoj fazi utakmice, te se činilo da će gosti odnijeti puni plijen iz Maglaja.

Nije se domaća ekipa predavala. U posljednjoj minuti Izviđač je imao gol prednosti, ali su izgubili loptu, a u nastavku je dosuđen sedmerac za Maglaj.

Golman gostiju brani i domaća ekipa kreće trošiti vrijeme. Ipak, dosuđena je pasivna igra a onda je golman Izviđača napravio glupost jer je bacio loptu u aut, te je dobio crveni karton i dosuđen je penal za Maglaj.

Siguran realizator ovaj put bio je Kadrić koji je tako donio bod svojoj ekipi u ovoj sjajnoj utakmici.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Najbolji u domaćoj ekipi na ovoj utakmici bio je upravo Damir Kadrić koji je za svoju ekipu postigao čak devet golova.

Sa druge strane u ekipi Izviđača najefikasniji bio je Domagoj Alilović koji je postigao sedam golova.