Gorilo je u Gornjem Vakufu Uskoplju: Sloga u derbiju ubjedljiva protiv Iskre!

Zaslužena pobjeda domaćina u vatrenoj atmosferi

S. Mlaćo
U velikom komšijskom derbiju u okviru 21. kola Premijer rukometne lige snage su u Gornjem Vakufu Uskoplju odmjerili Sloga i Iskra.

Oba tima vode bitku za opstanak, pa je pobjeda imala dvostruki značaj. Na kraju sigurna pobjeda Sloge 32:25.

Sloga je bolje otvorila meč, vodila 5:1, a zatim time out koji je 'probudio' Bugojance. Iskra stiže na 5:4, ali domaćini na krilima navijača veoma efikasni. Poveli su 8:4, da bi pet minuta prije kraja Iskra došla na 10:9, no nije mogla do eventualnog preokreta.

Na pauzu se otišlo pri rezultatu 13:10, a drugi dio bolje otvara Sloga i nakon pet minuta nastavka dolazi na plus pet, 16:11.

Pojačavali su domaći tempo, a gosti teško disali, pa je 20 minuta prije kraja na semaforu pisalo 19:13.

Ipak, dva brzo gola Iskre donose na semaforu 19:15, pa je neizvjesnost ipak postojala.

Opis nije dostupan.

Deset minuta prije kraja Sloga je imala 25:19 i održavala tu prednost.

Do kraja domaći dodaju gas i dolaze do ubjedljive pobjede 32:25

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Premijer liga BiH, 21. Kolo

MRK Sloga Gornji Vakuf Uskoplje – RK Iskra Bugojno 32:25

Gari Garinča
Sve je OK, osim primitivnog i bezobraznog ponašanja Sloginih navijača.
2 0
enko
Koliko sam cuo ni gostujuci navijaci nisu ostali duzni ali kod nas je to sve normalno.vazno je da nije bilo belaja.