Zagreb u Areni razbio Pelister i upisao drugu pobjedu u Ligi prvaka

Sjajna utakmica domaće ekipe

E. Oštraković

Rukometaši Zagreba su u okviru 5. kola grupne faze Lige prvaka na svom terenu ostvarili pobjedu protiv Eurofarm Pelistera sa 27:18.

Na taj način su rukometaši Zagreba ostvarili drugu pobjedu, dok je tim iz Makedonije upisao svoj peti poraz.

Vrijedi istaći i to da je ovo bila prva utakmica Zagreba pod vodstvom novog trenera Nenada Šoštarića.

Iako su Makedonci u prve četiri utakmice upisali isto toliko poraza, odigrali su dobru utakmicu uprkos visokom porazu.

Gosti su sve do posljednjih petnaest minuta bili jako dobri, a na kraju su skroz pali, te su upisali uvjerljiv poraz.

Bolje su u utakmicu ušli domaći rukometaši koji su imali vodstvo od 2:0, ali su gosti uspjeli da izjednače.

Gosti su u posljednjih desetak minuta tri puta imali vodstvo, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 10:10.

U drugom poluvremenu se sve do 42. minute igralo gol za gol, a onda domaći tim odlazi na plus 2, pri rezultatu 15:13.

Pelister je uspio izjednačiti na 15:15, a nakon toga Zagreb dolazi do prednosti od 21:17.

Sve se tada raspalo kod Makedonaca, te su domaći na kraju uspjeli da upišu pobjedu sa devet razlike.

Do pobjede su domaće vodili Kos i Kavčić sa po pet golova. Golman Mandić sakupio je 11 odbrana.

Sa druge strane, kodgostiju je najefikasniji bio Borzaš sa tri postignuta gola.