Miloš Kos junak Zagreba: Dvije sekunde prije kraja donio bod protiv super jakog Aalborga

Sjajna utakmica u okviru Lige prvaka

E. Oštraković

Rukometaši Zagreba su u okviru četvrtog kola Lige prvaka na domaćem terenu dočekali super jaki Aalborg iz Danske. Ekipa je to koju predvoede Mikel Hansen i Niklas Landin, a utakmica je na kraju završena remijem od 30:30.

Domaća ekipa bila je na pragu senzacije, ali iako su nekoliko minuta prije kraja utakmice imali vodstvo od dva razlike, na kraju se moraju zadovoljiti remijem.

Sjajno su Danci otvorili ovu utakmicu, te su odmah otišli na vodstvo od 4:0. Ipak, Zagreb je dosta bolje igrao kako je vrijeme teklo.

Tako se u posljednji minut prvog poluvremena ušlo pri rezultatu 14:14, a do kraja poluvremena obje ekipe zabile su po jedan gol. Na odmor se otišli pri rezultatu 15:15.

Baš kao i prvo gosti bolje otvaraju i drugo poluvrijeme te odmah imaju prednost od dva razlike, a bilo je 17:15.

Ipak, Zagreb odmah pravi seriju od 3:0 i prvi put na utakmici dolazi do vodstva pri rezultatu 18:17.

Pet minuta prije kraja utakmice Zagreb je prvi put poveo sa dva gola razlike, a razultat je bio 29:27 za domaće.

Aalborg se vratio sa tri vezana gola, te su u posljednji minut ušli sa vodstvom od jedan razlike.

Landin je nakon toga odbranio udarac Klarice, ali i gosti su promašili šansu da potvrde pobjedu na ovoj utakmici.

Domaći strateg je deset sekundi prije kraja pozvao time-out, a upravo to je bio ključan potez na ovoj utakmici.

Miloš Kos bio je junak Zagreba jer je dvije sekunde prije kraja postigao gol za poravnanje rezultata.

Najefikasniji kod Zagreba bio je Srna koji je postigao sedam golova, a šest je dodao Klarica.

Kada je riječ o Aalborgu, najefikasniji je bio Hansen koji je postigao šest golova. Landin je sakupio šest odbrana.