Smajlagićev rukopis se već vidi: Borac lagano sa Krivajom na otvaranju sezone

Rukometna Premijer liga BiH

E. Oštraković

Posljednju utakmicu u okviru 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u rukometu odigrale su ekipe Borca i Krivaje. Domaćin je u Boriku bio bolji sa 32:26.

Uvodni dio utakmice bio je dosta izjednačen i protekao je u velikoj borbi obje ekipe.

Igralo se praktično gol za gol sve do sredine prvog poluvremena, a ekipe su se u tom periodu smjenjivale u vodstvu.

Nakon vodstva domaćina od 8:7 u 15. minuti, domaći do 22. mimute prave dobru seriju i odlaze na 13:8.

Visoku prednost domaći rukometaši uspjeli su sačuvati do kraja prvog poluvremena, a na odmor su otišli sa vodstvom od 17:11.

Drugi dio susreta nije uspio donijeti neku rezultatsku neizvjesnot jer ekipa Krivaje niti u jednom trenutku nije bila blizu povratka u utakmicu.

Na kraju su izabranici Irfana Smajlagića ostvarili pobjedu od 32:26.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

Borac su do pobjede vodili Klimavet Andrei sa osam postignutih golova, te Vladan Đurđević koji je dodao šest golova.

Sa druge strane za Krivaju je sedam golova postigao Čolaković, dok je Abdurahmanović dodao šest golova.