Gračanlije ubjedljivom pobjedom započele nastup u Evropa kupu

Sigurni protiv tima sa Kosova

Esmer Oštraković

Jučer su odigrane utakmice prvog kola Evropa kupa.

Ekipa RK Gračanice prvu utakmicu, iako je odigrala na domaćem terenu, zvanično je bila gost protiv ekipe Kastriotia koja dolazi sa Kosova.

Gračanlije su upisali ubjedljivu pobjedu od čak četrnaest razlike, te je već nakon prvog susreta jasko ko ide dalje.

Od prvog minuta ekipa koju sa klupe predvodi Damir Doborac nametnula je svoj tempo, te je prednos RK Gračanica rasla iz minuta u minut.

U dvanaestoj minuti Gračanlije su imale prednost od osam razlike, a bilo je 2:10 za formalnog gosta na ovom susretu.

Na poluvrijeme se otišlo sa devet golova prednosti za RK Gračanica, a rezultat na semaforu bio je 10:19.

U nastavak utakmice RK Gračanica ulazi maksimalno ozbiljno, te niti u jednom trenutku nisu "povukli ručnu".

Na kraju ubjedljiva pobjeda za potvrdu prolaska u narednu fazu takmičenja već nakon prvog susreta. Konačan rezultat bio je 22:36.

Revanš susret na rasporedu je danas, ponovo u Gračanici.

Gračanlije je do pobjede vodio fantastični Mehmedčehajić koji je postigao čak četrnaest golova protiv ekipe sa Kosova.

Kod Kastriotia najbolji je bio Feestim Mustafa sa sedam postignutih golova na ovoj utakmici.