RK Vogošća nakon velikog preokreta do pobjede protiv RK Konjuh, RK Slavija bolji od RK Derventa
Vogošća je ovom pobjedom preuzela četvrto mjesto upravo od Konjuha i sada ima 33 boda, dok je Konjuh sada peti na tabeli sa 31 bodom.

Vogošća pobjedom preuzela četvrto mjesto

E. Oštraković

Večeras je odigrano 19. kolo rukometne Premijer lige BiH, a pobjede su ostvarile ekipe Slavije i Vogošće.

Slavija je u gostima pobijedila ekipu Dervente sa 28:24, dok je Vogošća na domaćem terenu ostvarila pobjedu protiv Konjuha rezultatom 29:28.

U derbiju začelja Slavija je na gostovanju kod Dervente uspjela da ostvari pobjedu, te da se koliko toliko uključi u borbu za opstanak. Nakon prvog poluvremena Slavija je vodila sa 15:13, a na kraju susreta upisali su pobjedu od 4 razlike, a konačan rezultat je bio 28:24. Slaviju je do pobjede vodio Božić sa 10 postignutih golova, dok je u domaćem timu najefikasniji bio Mišanović sa osam postignutih golova.

Konjuh je odigrao jako dobru utakmicu na gostovanju u Vogošći, ali uprkos dobroj igri, gostima ja pobjeda zamalo izmakla. Nakon prvog poluvremena ekipa iz Živinica je imala vodstvo od 15:11, ali su pobjedu na kraju slavili domaći i to rezultatom 29:28.