Rukometaši Bosne u Mostaru nadigrali Zrinjski

Pobjeda za Sarajlije

S. Mlaćo

U 21. kolu Premijer rukometne lige naše zemlje Bosna je u Mostaru savladali domaći Zrinjski 26:22 (13:13).

Iako su Mostarci sa dosta optimizma ušli u ovaj susret, Bosna je pružila dobru partiju te zasluženo slavila.

U prvom poluvremenu veoma neizvjestan meč, a istakao se golman Bosne Sidik Omerović koji je domaćima odbranio četiri sedmerca. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 13:13.

U drugom poluvremenu mnogo bolja i efikasnija igra Bosna koja dolazi do pobjede 26:22.

Kod Zrinjskog najbolji je bio Darko Martinović sa šest pogodaka, a Marijan Marić je dodao četiri.

Ova dva tima će ponovo snage odmjeriti u srijedu u revanšu četvrfinala Kupa naše zemlje, a Bosna će braniti pet golova prednosti (26:21).