Komšijski derbi u Mejdanu pripao Slobodi

Prmeijer liga BiH za rukometaše

H. Zilić

Komšijski derbi u šestom kolu Premijer lige BiH za rukometaše u tuzlanskom Mejdanu odigrali su Sloboda i Gračanica.

Gračanica sjajno otvara utakmicu, a u 16. minuti na sredini prvog poluvremena rzeultat na semaforu je bio 4:9 za goste.

U 20. minuti Sloboda je stigla na zaostatak od 9:10, obzirom da su u odbrnai zaigrali puno bolje.

U zadnjih pet minuta prvog poluvremena na terenu je postojala samo jedna ekipa, a to je Sloboda, koja je imala šutersku seriju, preokrenula je utakmicu i na odmor otišla sa 14:11.

Drugo poluvrijeme Gračanica otvara odlično i u 40. minuti ponovo vode rezultatom 16:17.

Nakon toga pada u igru gostujuće ekipe što koriste domaćini i u 45. minuti odlaze na 22:19, a zatim su pomeutu prednost rutinski sačuvali do kraja za konačnih 30:27.

Potražite više informacija na temu Rukometno prvenstvo BiH (M):

U redovima Slobode najefikasniji je bio Luka Bajraktarović sa sedam golova, Alen Ovčina je dodao šest, dok je za Slobodu debitovao Mario Pavlak i pet puta se upisao u strijelce.

U timu Gračanice izdvojio se Marko Pandžić sa sedam golova, šest je postigao Damir Kadrić.