Rukometaši Slobode odbranili titulu u Kupu BiH

U finalu bolji od Vogošće

H. Zilić

Rukometaši Slobode odbranili su titulu u Kupu BiH.

Tuzlaci su u finalnom meču Final Four turnira koji je održan u Mejdanu savladali Vogošću rezultatom 22:27.

Vogošćani su bolji otvorili meč i sredinom prvog poluvremena imali su prednost od 10:6, no Sloboda se brzo vraća u utakmicu i gledali smo period egala do sredine drugog poluvremena kada Tuzlaci odlaze na +4.

U 47. minuti Stojanović brani sedmerac Čelici, a Klis u 51. minuti pogađa za 19:23 i tu je utakmice bila odlučena.

Do kraja je završilo pomenutih 22:27 za tuzlanski tim.

U redovima Slobode Adnan Tufekčić i Edin Klis su postigli po šest golova, dok je kod Vogošće šest pogodaka postigao iskusni Duško Čelica.

Ovome dodajmo da će Izviđač, Borac, Sloga Doboj i Sloboda predstavljati Bosnu i Hercegovinu u evropskim takmičenjima naredne sezone.