Nevjerovatni Versteijnen postigao 15 golova, ali ni to nije pomoglo Nizozemskoj protiv Slovenije

Na kraju su pobjedu ostvarili Slovenci

Esmer Oštraković

Veoma efikasnu utakmicu odigrale su reprezentacije Slovenije i Nizozemske u okviru 2. kruga Evropskog prvenstva, a pobjedu je na kraju ostvarila Slovenija sa 37:34.

Nakon poraza u prethodnim utakmicama Slovenci su sad uspjeli da ostvare pobjedu, te su bili bolji od Nizozemske.

Na otvaranju utakmice se igralo gol za gol, a zatim Slovenija pravi seriju od 5:0 i dolazi do 12:7 i činilo se da Nizozemci gube korak za njima.

Rasla je prednost Slovenije kako se bližio kraj prvog poluvremena, a na odmor su otišli sa vodstvom od 19:13.

Nakon što su u drugom poluvremenu pri rezultatu 24:16 došli do plus 8, igra Slovenije se jednostavno raspala.

Nizozemci su preuzeli kontrolu igre, te su iz minute u minut smanjivali prednost koju si napravili Slovenci.

Ipak, uspjeli su igrači Slovenije da se probude i da na kraju ostvare pobjedu, a konačan rezultat glasio je 37:34.

Potražite više informacija na temu Rukometni EURO 2024:

Tri rukometaša u Sloveniji postigla su po šest golova, a to su Cehte, Horzen i Marguc.

Sa druge strane najefikasniji u Nizozemskoj bio je Versteijnen koji je postigao nevjerovatnih 15 golova, ali ni to nije bilo dovoljno njegovoj ekipi za pobjedu.