Poznati parovi četvrtfinala prvenstva svijeta u rukometu: Hrvatska i Srbija saznale konačan plasman

Završena druga grupna faza

H. Zilić

Završen je drugi krug na Svjetskom prvenstvu za rukometaše i sada nas očekuju završne borbe u četvrtfinalu, dok neke selekcije već znaju svoj plasman na ovogodišnjem prvenstvu.

Hrvatska je danas u grupi 4 savladala Bahrein sa 43:32, ovjerila treće mjesto u grupi, ali nažalost ostala bez četvrtine finala. Hrvatska je u ukupnom poretku zauzela deveto mjesto i igrat će kvalifikacije za Olimpijske igre pod uslovom da Egipat u januaru 2024. godine bude prvak Afrike.

Iz grupe 4 Danska kako prvoplasirana ide u četvrtinu finala, a Egipat kao drugoplasirani. U njihovom međusobnom meču večeras Danska je pobijedila rezultatom 25:30

U istoj grupi SAD je upisao drugi trijumf na prvenstvu, iznenađujuće su savladali Belgiju sa 24:22 i ostvarili plasman među 20 najboljih selekcija svijeta.

U grupi 3 su također odigrani mečevi posljednjeg kola. Srbija je sa 32:30 porazila Nizozemsku i zauzela treće mejsto u grupi, a ukupno 11. mjesto na prvenstvu, Argentina je bila bolja od Katara 26:22.

U duelu za prvo mjesto u grupi Norveška je bila bolja od Njemačke i ostvarila pobjedu rezultatom 26:28.

Dakle dobili smo parove četvrtine finala Svjetskog prvenstva, a gledat ćemo duele:

Švedska - Egipat

Danska - Mađarska

Francuska - Njemačka

Norveška - Španija

Nakon toga nam idu dueli polufinala, veliko finale, te razigravanja za treće, šesto i sedmo mjesto.

Završen je i President kup za najslabije selekcije na šampionatu pa znamo i duele u konačnom razigravanju od 25. do 32. mjesta.

Za 25. mjesto: Čile - Tunis

Za 27. mjesto: Južna Koreja - Sjeverna Makedonija

Za 29. mjesto: Saudjska Arabija - Maroko

Za 31. mjesto Urugvaj - Alžir

Također, poznat je i konačan plasman ekipa od 9. do 20. mjesta, a tu vam listu donosimo u nastavku.