Tijesan poraz Vogošće u Litvaniji

Drugo kolo Challenge Cupa

A. Čaušević

RK Vogošća Poljine Hills je poražena u drugom kolu EHF Challenge Cup-a na gostovanju u Litvaniji.

Bh. predstavnik je gostovao ekipi Šviese i upisala tijesan poraz rezultatom 27:24.

Vogošća je odigrala sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg je vodila rezultatom 11:13, dok su Litvanci uspjeli preokrenuti u nastavku i steći kakvu-takvu zalihu pred revanš.

Najefikasniji u domaćem su bili Arturs Svilpa i Valdas Drabavicus po četiri gola, dok se kod gostiju izdvojio učinak Mirze Kapića sa šest golova. Miloš Lojaničić i Strahinja Travar su dodali po pet golova.

Revanš susret igra se sljedećeg vikenda u Vogošći. Meč je zakazan za nedjelju 13. oktobar sa početkom u 17 sati.