Vogošća u derbiju nakon velike borbe pobijedila Borac - Danas sve oči uprte u Živinice

Utakmice Premijer lige BiH

E. Oštraković

Derbi utakmicu u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrale su ekipe Vogošće i Borca, a pobjedu od 31:30 slavila je domaća ekipa.

Iako su gosti imali prednost od dva gola na poluvremenu, do kraja su to uspjeli prokockati i na kraju su poraženi.

Prvo vodstvo na utakmici imala je Vogošća, te su minimalnu prednost održavali sve do devete minute susreta.

Nakon toga slijedi period izjednačene igre, a ekipa Borca je u 16. minuti stigla do svoje prve prednosti na ovoj utakmici.

Drug dio prvog poluvremena pripao je gostima koji su tako na odmor otišli sa vodstvom od dva razlike, a bilo je 16:14.

Nastavak susreta donio je veliku nervozu, a Borac je utakmicu kontrolisao sve do posljednjih deset minuta.

Domaći su tada preuzeli terensku inicijativu, te su uspjeli da u posljednjih deset minuta uđu sa vodstvom od tri razlike.

Gosti su uspjeli smanjiti na 31:30, ali više od toga nisu uspjeli i na kraju su poraženi.

Najbolji kod domaćih bili su Grujić, Ombaša i Memić koji su postigli po šest golova.