Vogošća sa +7 ide na revanš u Češku - Nevjerovatni Bekir Čodralija upisao 23 odbrane

Utakmica EHF Evropa kupa

Esmer Oštraković

Ekipa Vogošće večeras je u prvoj utakmici trećeg kola EHF Evropa kupa ostvarila pobjedu na domaćem terenu protiv Brna. Konačan rezultat utakmice bio je 30:23.

Ostvarila je ekipa Vogošće neočekivanu pobjedu i tako sa jako dobrom prednosti ide u uzvratnu utakmicu.

Bekir Čordalija bio je junak pobjede ekioe Vogošće i sakupio je čak 23 odbrane na večerašnjoj utakmici.

Osim što je apsolutno izdominirao kada je riječ o odbranama, Čordalija se čak upisao i u listu strijelaca. On je uspio postići jedan gol.

U prvom dijelu utakmice gosti su bili dosta bolji i imali su rezultatsku prednost, ali igrači Vogošće nisu odustajali.

Igrači Vogošće su se do kraja prvog poluvremena uspjeli vratiti u utakmicu, te se na odmor otišlo pri rezultatu 13:13.

Na početku drugog poluvremena Vogošća pravi seriju od nevjerovatnih 8:0 i dolaze do šest golova prednosti, a rezultat je bio 21:15.

Do kraja utakmice Vogošća je igrala pametno, te su na kraju ostvarili pobjedu od sedam razlike.

Najbolji strijelac u domaćem timu bio je Grujić koji je postigao sedam golova, a Memić i Zulfić dodali su po šest.

Kod gostiju bolji od ostalih sa po šest postignutih golova bili su Vukicević i Zahrandicek.