Damir Džumhur odavno nije doživio veći šok na terenu
Foto - EPA

Izbacio ga 908. igrač svijeta

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur doživio je danas šokantan poraz na ATP Challengeru u Forliju (Italija).

Džumhur je posve neočekivano poražen u 1. kolu od domaćeg tenisera i Gianmarca Ferrarija s 2:0, po setovima 7:5 i 7:6.

Ferrari je 908. igrač na ATP listi i očekivalo se da će Džumhur lagano doći do pobjede. Međutim, odigrao je jako loš meč i doživio je pravi šok.

Italijan bolje ulazi u meč. Napravio je break u četvrtom gemu kojeg je potom potvrdio za prednost od 4:1.

Džumhur se vraća oduzetim servisom u sedmom gemu. Izjednačio je rezultat, ali zatim u 12. gemu ponovo gubi gem na svoj servis i Ferrari osvaja prvi set sa 7:5.

Bh. teniser dobro otvara drugi set. Napravio je rani break i činilo se kako ide prema osvajanju ovog dijela meča.

Međutim, to se nije desilo. Ferrari u osmom gemu vraća break, a osvajač seta se odlučio u tie-breaku. Tamo se bolje snalazi Italijan, dobija set sa 7:6 i dobija meč s 2:0.