Nekadašnji svjetski broj 1
Murray: Oporavak teče sporo, ali počeo sam sa treniranjem
Britanski teniser Andy Murray poručuje da njegov oporavak poslije operacije kuka teče veoma sporo, ali da se nada kako će biti spreman za sezonu na travnatoj podlozi.
Podsjetimo, Murray je van pogona još od prošlog ljeta kada je ispao u četvrtfinalu Wimbledona, a od tada ima problema sa kukom kojeg je operisao i oporavak teče jako sporo.
To je priznao i sam Murray koji je ipak poručio da bi se trebao vratiti i biti spreman za travnatu podlogu.
"Oporavak teče veoma sporo. Mnogo je duže nego što je iko u mojoj ekipi očekivao. Ali, uskoro se vraćam igranju. Počeo sam sa treniranjem prije nekoliko dana i nadam se da ću se vratiti za sezonu na travi", rekao je Murray prilikom snimanja promotivnog videa za Jaguar i nastavio:
"Nadam se da ću se takmičiti na Wimbledonu, ali moram reći da Roger Federer ima sjajne rezultate na travi i bit će veoma teško bilo kome. On ima mnogo titula tamo i sigurno da će ponovo biti jedan od favorita. Ali, nikada ne znate šta se može desiti, dosta toga zavisi i od sreće u žrijebu".
Podsjetimo, zbog toga što ne igra već mjesecima Murray će nakon Roland Garrosa pasti na otpirlike 150. mjesto.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.