Novak Đoković bez problema do polufinala na Wimbledonu

Pobijedio Fucsovicsa

E. Čaušević

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Wimbledona.

Đoković je danas u polufinalu igrao protiv mađarskog tenisera Martona Fucsovicsa kojeg je bez većih problema uspio da pobijedi sa 3:0 u setovima i plasira se u polufinale.

Najbolji teniser svijeta pokazao je još jednom da se nalazi u vrhunskoj formi, te je došao u London kako bi odbranio titulu na Wimbledonu.

Novak je pvi set dobio sa 6:3 nakon 43 minute igre, a Fucsovics nikako nije uspio da se nosi s tempom Đokovića.

Bilo je jasno da Mađar danas ne može da napravi iznenađenje i dođe do polufinala, a Novak je brzo uspio da završi meč.

Drugi set srbijanski teniser dobio je sa 6:4, a isti rezultat bio je i u trećem setu nakon kojeg je sve bilo jasno.

Đoković u polufinalu Wimbledona igra protiv boljeg iz okršaja Khachanov - Shapovalov koji trenutno igraju svoj peti set.

Novak želi da osvoji Wimbledon jer bi se onda izjednačio sa Rogerom Federerom i Rafaelom Nadalom koji imaju po 20 osvojenih Grand Slam titula.