Rafael Nadal se pogirao sa Delbonisom na Australian Openu

Prošao u narednu rundu

E. Oštraković

Rafael Nadal ostvario je sigurnu pobjedu na Australian Openu protiv Delbonisa od 3:0 i tako se kvalifikovao u 1/16 finala.

Španac je manjih problema imao samo u drugom setu, ali je i to uspješno riješio u svoju korist.

Prvi set Nadal je dobio sa 6:3, a u drugom setu bilo je 7:6 za Španca, što je bilo dosta teže nego u ostala dva seta.

Na kraju u trećem setu se poigrao sa Argentincem, Delbonisom, te je dobio sa 6:1 i tako izborio prolaz u narednu rundu takmičenja.

Nadalov sljedeći protivnik je 27. igrač na svijetu Carreno Busta koji je sa 3:1 u setovima izbacio Gojowczyka.