Dominacija Austrijanaca u slalomu: Hirscher zlatni u Areu!
(Foto: EPA)

Tri medalje za austrijske skijaše

Marcel Hirscher osvojio je zlato u disciplini slalom na Svjetskom prvenstvu u švedskom Areu.

Fantastični austrijski skijač odvezao je impresivnu trku, te je slavio sa ukupnim vremenom 2:05.86 za uvjerljivo prvo mjesto.

Austrijanci su u današnjoj trci osvojili sve tri medalje. Iza Hirschera sa 65 stotinki zaostatka našao se Michael Matt, dok je na trećem mjestu završio Marco Schwarz, koji je za pobjednikom kasio 76 stotiniki.

Ovo je Hirscheru prvo zlato na ovom Svjetskom prvenstvu, a ukupno druga medalja. Prethodno je osvojio srebro u veleslalomu.

Također, 29-godišnji Austrijanac je došao do svoje sedme zlatne medalje na prvenstvu svijeta, a ovo mu je 12. medalja.