Budućnost preko Radničkog do vrha tabele

Pobjeda Budućnosti

Fudbaleri banovićke Budućnosti savladali su u derbiju 27. kola Prve lige Federacije BiH ekipu Radničkog iz Lukavca s 3:0.

Dosta uzbuđenja donijelo je prvo poluvrijeme utakmice u Banovićima. Radnički je u meč ušao bez straha, imali su nekoliko opasnih šansi, a poništena su im i dva pogotka.

Na otvaranju utakmice sudija je poništio gol Terzića, a zatim i u finišu prvog dijela gol Junuzovića je poništen zbog ofsajda.

Budućnost je na odmor otišla vodstvom od 1:0. Grešku Baščelića koristi Jasmin Jaranović za vodstvo od 1:0.

Šubić na otvaranju drugog poluvremena propušta veliku šansu za goste iz Lukavca. Sa samo pet metara šutira pored gola, da bi kazna za promašaj stigla u 57. minuti kada je Anel Husić pogodio za 2:0.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Jasmin Jaranović koji je postavio konačan rezultat susreta od 3:0.

Ovom pobjedom je Budućnost preuzela vodstvo na tabeli Prve lige FBiH...