GOŠK hita ka Premijer ligi, Veležu bod u Visokom

Prva liga FBiH, 28. kolo:

Nogometaši GOŠK-a slavili su u 28. kolu Prve lige FBiH protiv Budućnosti sa 4:0, dok su Bosna i Velež u Visokom remizirali rezultatom 1:1.

GOŠK je u današnjem susretu iskoristio ulogu favorita, slavio sigurnu pobjedu i došao na korak od plasmana u Premijer ligu BiH.

Gabeljani nakon 28 kola imaju 52 boda, tri više od drugoplasirane Bosne iz Visokog i sada ima sve u svojim rukama.

Gosti iz Banovića držali su se dobro prvih 45 minuta, a u nastavku je GOŠK sa tri gola slomio otpor Budućnosti i na kraju očekivano izborio novu vrijednu pobjedu.

Dvostruki strijelac za GOŠK bio je sjajni napadač Mirsad Ramić. Golove su još postigli Bošnjak i Ereiz.

Važnu utakmicu igrala je Bosna u Visokom, ali nije uspjela da savlada Velež, koji je poveo golom Garcije Panessa. On je pretrčao više od 50 metara i sjajno pogodio za Mostarce.

Bosna je silovito krenula u nastavku, tražila je gol za izjednečanje i dočekala šansu da poravna rezultat iz penala, kada je Čabaravdić pogodio za 1:1, što se ispostavilo i konačnim rezultatom meča.

GOŠK - Budućnost 4:0 (Ramić 71, 76, Bošnjak 85, Ereiz 91)

GOŠK: Sušac, Čolić, Bošnjak, Ereiz, Odak, Mišić, Mekić, Đajić, Zolj, Ramić, Senić.

Budućnost: Mujkić, Trumić, Zulić, Aljukić, Kavazović, Pirić, Šehić, Beširović, Džinić, Mustafić, Berbić.

Bosna V. - Velež 1:1

Bosna Visoko: Bekan, Hrvat, Papaz, Hodžić, Kovač, Džafić, Čabaravdić, Kadić, Goralija, Klačar, Čulov.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Velež: Abdihodžić, Petrović, Zvonić, Mujezinović, Ćosić Ovčina, Handžić, Carvalho, Garcia, Mrgan, Krcić.

Zaprati FK Velež, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: