Pobjede Mladosti i Varde

Liga 12, 6. kolo

Košarkaši Mladosti savladali su u šestom kolu Lige 12 kao gosti ekipu Građanskog u Bijeljini 68:65.

Domaći su dominirali u prvoj dionici. Ovaj dio igre su dobili 24:13, ali je u ostatku meča gostujući tim bio mnogo bolji.

Na poluvrijeme su otišli sa minusom od tri poena, 38:35, ali su u nastavku stigli do preokreta i pobjede.

Svilar sa 21 i Đuranović sa 20 poena su predvodili tim iz Mrkonjić Grada, dok je Vranić kod domaćih ubacio 17 poena.

Varda je na svom terenu savladala Radnik 64:60.

Domaći su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj igri u posljednjoj četvrtini, iako su gosti odigralih jako dobrih 30 minuta.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Vardu je do pobjede vodio Dželetović sa 18 poena, dok je Radić na drugoj strani ubacio 16.