Hat-trick Ibrahimovića, St. Etienne ponižen u Parizu

Ligue 1, 2. kolo

Teme:

Nogometaši PSG-a večeras su na svom Parku Prinčeva ponizili Saint-Etienne sa 5:0 u četvrtom kolu francuske Ligue 1.

Parižani su očitali lekciju gostima iz Saint-Etiennea, a glavnu riječ vodio je Zlatan Ibrahimović.

Švedski napadač je najveći krivac što su gosti razbijeni. Zlatan je pogađalo za 2:0, u 41. minuti, zatim za 3:0 u 62. i za 5:0 u 72. minuti.

U strijelce se upisao i Edinson Cavani, koji je u 63. matirao gostujućeg golmana, a da ovo nije bila noć Ruffiera, čuvara mreže St. Etiennea, jasno je bilo u 24. minuti kada je postigao autogol.

PSG sada ima osam bodova i zauzima drugo mjesto, dok Saint-Etienne ima bod manje, ali sada je gol-razlika 5:6, a do ove utakmice dakako glasila je 5:1. Sa nova tri gola, Ibrahimović je preuzeo vrh liste najboljih strijelaca u ligi.