Kurzawa spasio Emeryja na debiju

Počela Ligue 1

Fudbaleri PSG-a slavili su u prvom kolu Ligue 1 protiv Bastije u gostima sa 1:0.

Iako su fudbaleri iz Pariza u posljednja dva navrata veoma lako slavili u gostima kod današnjeg rivala, večeras to nije izgledalo nimalo lako. Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicjativi PSG-a, ali većih šansi na obje strane nije bilo.

Nastavak meča donio je veoma sličnu priču na terenu. PSG je pokušavao postići vodeći gol i to im se isplatilo u 74. minuti kada je Jese primio jednu loptu u šesnaestercu gostiju i asistirao Kurzawi koji je sjajno pogodio lijevom nogom za veliko slavlje gostiju.

Do kraja meča domaći su pokušavali da osvoje bod protiv veoma snažnog rivala, ali nisu uspjeli.