Osveta Crvenih đavola, Sturridge se na teren vratio pogotkom

Premier liga, 23. kolo:

Manchester United se na pravi način osvetio ekipi Leicestera za težak poraz (5:3) u prvom dijelu sezone...

Crveni đavoli su 23. kolu Premiershipa s 3:1 savladali Leicester na Old Traffordu.

Gosti su pregaženi u prvom poluvremenu ovog susreta. Na prvi gol se čekalo do 27. minute kada je sjajnu loptu Blinda u pogodak pretvorio Robin van Persie za vodstvo od 1:0.

Pet minuta kasnije novi gol u mreži gostiju. Odbijenu loptu je u gol poslao Radamel Falcao za 2:0, da bi potop Leicestera bio nastavljen u finišu prvog poluvremena kada je Morgan pogodio vlastitu mrežu za 3:0.

Do kraja utakmice gosti su postigli počasni gol. Deset minuta prije kraja Marcin Wasilewski je pogodio za konačnih 3:1.

Liverpool je s 2:0 savladao na Anfieldu ekipu West Ham s 2:0.

Nakon što je prvo poluvrijeme završeno bez golova u nastavku Redsi stižu do tri boda.

Raheem Sterling je u 51. minuti susreta pogodio za vodstvo od 1:0, da bi u 80. minuti Anfield proključao. Nakon pet mjeseci se na teren vratio Daniel Sturridge. Ušao je u 68. minuti, da bi u 80. pogodio za konačnih 2:0.

Muhamed Bešić je odigrao kompletan meč u minimalnoj pobjedi Evertona nad Crystal Palaceom (1:0). Romelu Lukaku je bio strijelac jedinog gola na meču i to već u drugoj minuti.

Uvjerljiv gostujući trijumf je upisao Tottenham kod WBA (3:0). Eriksen je u 6. minuti pogodio za 1:0, da bi potom Harry Kane s dva gola dovršio posao u ovom susretu.

Stoke City za kojeg je branio Asmir Begović s 3:1 je na svom terenu savladao ekipu QPR-a, dok je Sunderland savladao Burnley s 2:0.

Manchester United - Leicester 3:1 (Van Persie 27', Falcao 32', Morgan 44'ag, Wasilewski)
Liverpool - West Ham 2:0 (Sterling 51', Sturridge 80')
Stoke - QPR 3:1 (Walters 21', 34', 90+2' / Kranjčar 36')
WBA - Tottenham 0:3 (Eriksen 6', Kane 15', 64'p)
Crystal Palace - Everton 0:1 (Lukaku 2')
Sunderland - Burnley 2:0 (Wickham 20', Defoe 34')

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: