Kakanj u Bijeljini prokockao 0:2, treća pobjeda Borca

PL BiH za odbojkaše, 5. kolo

Peto kolo domaćeg odbojkaškog prvenstva nije donijelo nikakva velika iznenađenja.

Sastav Gacka je na domaćem terenu ubjedljivo sa 3:0 savladalo ekipu Modriče, a istim rezultatom je Domaljevac pred svojom publikom porazio Bosnu iz Kalesije.

Novajlija u ligi, tim banjalučkog Borca, upisao je treću ovosezonsku pobjedu, a nakon četiri seta igre brčansko Jedinstvo moralo je priznati Banjalučanima da su bolji. Jedinstvo je povelo sa 0:1 u setovima nakon pobjede u prvom sa 21:25, ali su domaći odbojkaši u naredna tri seta prikazali odličnu igru i zasluženo slavili.

Drugi novajlija, ekipa Ilijaša, doživjela je svoj četvrti poraz u ovoj sezoni, a sva tri boda iz Ilijaša odnio je sastav Mladosti.

Najzanimljiviju utakmicu u petom kolu domaćeg prvenstva za odbojkaše odigrali su Radnik i Kakanj, a nakon pet setova igre pobjeda je pripala domaćoj ekipi.

Nakon dva seta igre gosti su imali vodstvo od 0:2 i sve je djelovalo kao da će gosti upisati rutinsku pobjedu. Ipak, nakon velike borbe bijeljinski sastav je u trećem setu slavio je "na razliku" sa 28:26, te tako smanjio na 1:2 u setovima. U naredna dva seta domaći su osokoljeni pobjedom u trećem setu slavili, te tako upisali pobjedu vrijednu dva boda.

Koliko je utakmica bila napeta govori i krajnji zbroj bodova oba tima koji je bio identičan – 108:108.