Hamilton najbrži u Portugalu

Formula 1

H. Zilić

Aktuelni prvak svijeta Lewis Hamilton slavio je na VN Portugala.

Vozač Mercedesa je došao do 2. pobjede u sezoni 2021. Britanac je lidersku poziciju preuzeo u 20. krugu, koju nije ispuštao do kraja utrke.

Max Verstappen je osvojio drugo mjesto. Nizozemac je u borbi sa Hamiltonom imao direktni okršaj na stazi. Vozač Red Bulla, nakon što je izgubio poziciju od Hamiltona se pokušao vratiti u borbu za najvišu stepenicu postolja, ali ostalo je samo na pokušaju. Botas je kompeltirao podijum u Portugalu.

U bodovima su danas još završili: Perez, Norris, Leclerc, Ocon, Sainz, Alonso, Ricciardo.

Nakon drugog trijumfa u sezoni, Hamilton je na čelu generalnog plasmana i ima 69 bodova, osam više od Verstappena.

Naredna trka Formule 1 vozi se već narednog vikenda za Veliku nagradu Španije.