Milan rutinski slavio na gostovanju, Krunića nije bilo u protokolu
Milan lagano do pobjede protiv Empolija.

Empoli upisao poraz

E. Ganibegović

U okviru 19. kola italijanske Serije A sastali su se Empoli i Milan. Gosti su slavili trijumf rezultatom 0:3.

Prvo veće uzbuđenje i odmah gol. Igrala se 11. minuta kada je Ruben Loftus-Cheek pogodio za 0:1.

Theo Hernandez je desetak minuta kasnije bio u novoj šansi. Međutim, loše je šutao, pa je Elia Caprile to zaustavio.

Youssef Maleh je igrao rukom u svom kaznenom prostoru u 29. minuti i dosuđen je penal za Milan. Realizirao ga je Olivier Giroud.

Deveti gol u Seriji A ove sezone za Oliviera Girouda. Drugi je strijelac lige, dok je Lautaro Martinez nedodirljiv na vrhu sa 16 pogodaka.

Ruben Loftus-Cheek je novu šansu imao u 52. minuti. Njegov dobar udarac odlazi tik pored gola.

Christian Pulišić je u 62. minuti propustio povisiti na 0:3, no to je uradio Chaka Traore u 88. minuti i postavio konačan rezultat.

Nakon ove pobjede Milan je treći na tabeli s 39 bodova, šest više od Fiorentine i četiri manje od Juventusa. Empoli je na 19. mjestu s 13 bodova.

Dvadeseto kolo AC Milanu donosi domaći duel protiv Rome. Empoli će u goste kod Verone.