Lecce se nije dobro proveo na San Siru, AC Milan slavio uvjerljivu pobjedu

Serie A

Eldar Ganibegović, foto: EPA

U okviru 31. kola italijanske Serije A Milan je danas na San Siru rezultatom 3:0 slavio protiv Leccea.

Do vodstva Milan dolazi već u šestoj minuti. Pulišić je probao s vrha kaznenom prostora i pogodio.

Dvije minute kasnije Falcone mu brani udarac, no Olivier Giroud je u 20. minuti povosio na 2:0.

Joan Gonzalez je u 29. minuti meča imao šansu da prepolovi vodstvo Milana, no njegov udarac glavom odsjeo je na prečki.

Praktično je sve bilo gotovo u 45. minuti. Nikola Krstović kod gostiju dobija direktan crveni karton i jasno je bilo da Lecce neće napraviti ništa s igračem manje.

Leao je u 58. minuti postavio konačnih 3:0, a sedam minuta nakon toga je Theo Hernandez uzdrmao prečku Leccea.

Milan poslije ove utakmice ostaje drugi sa 68 bodova, 11 manje i utakmicu više od vodećeg Intera, a devet više i utakmicu više ima od trećeg Juventusa.

Lecce je 13. s 29 bodova, četiri više od zone ispadanja gdje su Empoli i Sassuolo.

Naredno kolo Milanu donosi gostovanje kod Sassuola, dok će Lecce biti domaćin Empoliju.