Milan savladao Veronu, a sa San Sira je poslano upozorenje i za Bosnu i Hercegovinu!

Leao odlučio utakmicu

Eldar Ganibegović

U okviru petog kola italijanske Serije A Milan je na San Siru ugostio Veronu i slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Utakmica je prvobitno trebala početi od 15 sati, no travnjak San Sira bio je izuzetno natopljen zbog obilnih padavina, pa su kapiteni uz glavnog suca donijeli odluku da se utakmica prolongira za pola sata.

Već na samom početku utakmice dogodio se i ključni trenutak. Igrala se osma minuta kada je Rafael Leao uključio nitro i pobjegao igračima gostiju, te pogodio za 1:0.

Poslano je tako upozorenje i za Bosnu i Hercegovinu, s obzirom da ćemo ovu zvijer od igrača 16. oktobra gledati na Bilinom polju protiv takozvanih Zmajeva u kvalifikacijama za EURO.

Mogli su gosti do izjednačenja u 21. minuti. Folorunsho je skočio i šutirao glavom, ali sjajno brani Sportiello.

Drugo poluvrijeme donijelo je nešto bolju igru Verone koja je krenula makar po bod, ali do njega nije došla.

Milan je imao još dvije velike prilike i to preko Pulišića i Musaha, ali je Montipo spašavao goste.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Rade Krunić, igrao je do 65. minute kada ga je zamijenio Loftus-Cheek, dok je kod gostiju pred sami kraj meča šansu dobio Milan Đurić.

Milan se ovom pobjedom izjednačio na vrhu s Interom sa po 12 bodova, no Inter ima utakmicu manje, dok je Verona deveta sa sedam poena.

U šestom kolu Milan će gostovati kod Cagliarija, dok će Verona ugostiti Atalantu našeg Seada Kolašinca.