Bešiktaš vodio do 92. minute, pa proživio neviđenu dramu, Pjanića nije bilo u konkurenciji

Remi Adane i Bešiktaša

Eldar Ganibegović

Bešiktaš je u 25. kolu turske Superlige remizirao kod Adana Demirspora 1:1.

Poveli su gosti u 31. minuti, kada je Alex Teixeira pogodio na asistenciju Kalafata.

Jedanaest minuta nakon toga gol za izjednačenje postiže Mario Balotelli, ali mu ga je VAR poništio zbog ranijeg prekršaja u toj akciji.

U čak sedmoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, Balotelli je imao novu šansu, šutirao, ali pored gola.

Novu šansu za izjednačenje Adana je imala u 58. minuti, kada je Vargas ostao nepokriven i šutirao tik pored lijeve stative. Tri minute prije toga domaći su tražii penal poslije starta nad Inlerom, ali ništa od toga nije bilo.

Do kraja nije bilo velikih prilika, sve do druge minute sudijske nadoknade kada pogađa za 1:1 i veliki bod svog tima Akaydin.

Isti igrač je u šestoj minuti nadoknade pogodio za 2:1, ali kao i Balotellija u prvom poluvremenu, rastužio ga je VAR koji je signalizirao ofsajd pa je gol poništen.

Adana Demirspor je treća s 41 poenom dok Bešiktaš na osmom mjestu ima tri manje.

Istanbulski tim u narednom kolu dočekuje Altay, dok će Adanau goste Gaziantepu.

Miralem Pjanić nije nastupio na ovoj utakmici zbog dva žuta kartona koja je dobio u prethodnom kolu protiv Antalyaspora.

Treba spomenuti da je upravo zavržen i duel Hatayspora i Goztepe. Domaći tim je slavio s 2:1, a Kenan Pirić nije ulazio u igru kod gostiju.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Turska Superliga, 25. kolo:

Adana Demirspor - Besiktas 1:1
Hatayspor - Goztepe 2:1

King_Kenny
...cist gol ponistise Adani u 93.minuti,izmislise offside,kao fol Balotelli ometao golmana...