Žestoki protesti iz Volendama i Ajaxa prema Fudbalskom savezu Nizozemske: "Smiješna odluka..."

Radi se o nastavku utakmice protiv Feyenoorda

Esmer Oštraković

Utakmica između Ajaxa i Feyenoorda koja je prekinuta u 55. minuti pri vodstvo gostiju od 3:0 biti će nastavljena u srijedu u 14 sati.

Naime, ova dva tima odmjerila su snage u okviru šestog kola domaćeg prvenstva, a utakmica je prekinuta u 55. minuti.

Čak i u prvom poluvremenu je utakmica nekoliko puta prekidana zbog baklji koje su ubacivali razočarani navijači Ajaxa.

Nakon samo 37. minuta igre Feyenoord je u velikom derbiju imao prednost od 3:0, a malo je reći da je to naljutilo navijače domaćeg tima.

Koliko je Ajax bio bezopasan u prvom poluvremenu najbolje govori činjenica da su imali samo jedan udarac u okvir gola.

U srijedu je ekipa Ajaxa trebala igrati zaostalu utakmicu protiv Volendama, te oba tima nisu zadovoljna odlukom Fudbalskog saveza Nizozemske.

Iz Ajaxa su jasno objavili da se ne slažu sa odlukom saveza, a oglasio se i predstavnik ekipe Volendama.

Radi se o Janu Smitu koji je poslao jasnu poruku.