Dok se u BiH bruji o meču Borca i Zvijezde 09, u S. Arabiji je viđen meč koji je "majka preokreta"

Sve se desilo u velikom derbiju

Esmer Oštraković

Fenomenalnu utakmicu su u okviru 5. kola Premier lige u Saudijskoj Arabiji odigrali Al-Ittihad i Al-Hilal, a pobjedu je na kraju ostvarila gostujuća ekipa rezultatom 4:3.

Bio je ovo derbi dvije vodeće ekipe kada je riječ o dosadašnjem dijelu prvenstva, a Al Hilal je sada preuzeo prvo mjesto u ligi.

Ipak, nije izgledalo da će se to dogoditi nakon prvih 45 minuta jer su domaći imali vodstvo od dva gola razlike.

Krenimo redom. Već u 16. minuti utakmice Romarinho nakon asistencije Hamdallaha postiže gol za vodstvo domaćeg tima.

Samo četiri minute kasnije Aleksandar Mitrović vraća stvari na početak i već tada se dalo naslutiti da nas čeka utakmica sa mnogo golova.

Prednost Al-Ittihadu vratio je Benzema u 38. minuti, a konačan rezultat od 3:1 u prvom poluvremenu postavio je Hamdallah u osmoj minuti sudijske nadoknade.

Drugo poluvrijeme proteklo je u znaku Al-Hilala i Aleksandra Mitrovića koji prave fenomenalan preokret.

Mitrović u 60. minuti smanjuje na 3:2, a samo pet minuta kasnije isti igrač postiže hat-trick golom sa bijele tačke.

Konačan preokret kompletirao je Al Dawsari u 71. minuti, a asistenciju je upisao Sergej Milinković-Savić.

Do kraja utakmice domaći tim pokušao je da dođe do poravnanja i da spasi barem bod, ali to im nije pošlo za rukom.