Alaves i Eibar podijelili bodove u derbiju Baskije

Španska liga

Alaves i Eibar odigrali su neriješeno u prvoj utakmici današnjeg programa španske LaLige.

Baskijski derbi na kraju je završen neriješenim rezultatom 1:1, a na prvi gol se čekalo sve do 58. minute, kada je domaćima prednost donio Inui na asistenciju Jonyja.

Primljeni gol nije pokolebao goste, koji su nastavili prijetiti i stvarati šanse na strani domaćih, a to im se isplatilo 13 minuta kasnije. Šest minuta nakon što je ušao u igru mrežu Alavesa je pogodio Cardona, čiji je gol, ispostavit će se, bio ujedno i posljednji na meču.

Na kraju podjela bodova, Alaves je peti sa 41 bodom, dok je Eibar 10. sa šest bodova manje.