Alaves ne posustaje: Srušena je i Valencia!
Alaves je najbolje dane u historiji imao početkom novog stoljeća kada su čak igrali i finale Kupa UEFA (Foto: EPA)

La Liga, 18. kolo

Fudbaleri Alavesa savladali su večeras na svom terenu Valenciju sa 2:1 i tako su nastavili sa dobrim igrama ove sezone.

Tim Abelarda Fernandeza je u vrhu La Lige, a svojim igrama jasno pokazuju da tamo žele i ostati.

Večeras su loše počeli. Valencia je u 14. minuti došla do vodstva prekrasnim golom Pareja iz slobodnog udarca, ali već do kraja prvog poluvremena domaći su preokrenuli utakmicu.

Prvo je Baston u 21. minuti poravnao rezultat na 1:1, da bi u nadoknadi prvog poluvremena Pina pogodio za preokret i vodstvo domaćeg tima od 2:1.

U nastavku je prilika bilo, ali promjene rezultata nije. Ostalo je 2:1 za Alaves koji je sada ponovo na četvrtoj poziciji sa 31 bodom, jednim više od madridskog Reala koji doduše ima i meč manje.

Valencia je sa druge strane na 11. mjestu sa 22 osvojena boda, ali u posljednje vrijeme Šišmiši igraju veoma slabo.