Alaves prekinuo lošu seriju, savladan Real Sociedad

Španska liga, 17. kolo:

U drugom meču 17. kola španske LaLige u San Sebastianu sastali su se Real Sociedad i Alaves.

Više razloga za slavlje na kraju je imao Alaves koji je trijumfom od 1:0 prekinuo seriju od pet uzastopnih utakmica bez pobjede, a jedini gol je viđen u prvom poluvremenu.

Do prednosti nogometaši Alavesa su stigli već na samom startu utakmice, tačnije u 11. minuti, kada je nakon sjajne akcije Calleri pogodio mreži domaćeg tima za veliko slavlje.

U nastavku utakmice domaći su prijetili, pokušavali su na sve moguće načine na osvoje barem bod, ali Alaves se uspješno odbranio i na kraju osvojio vrijedna tri boda.

Poslije ovog trijumfa Alaves je peti na tabeli sa 28 osvojenih bodova, dok Real Sociedad zauzima 15. poziciju sa 19.