Alaves u samom finišu slomio otpor Huesce

Gosti slavili sa 3:1

E. Čaušević

Fudbaleri Deportivo Alavesa danas su kao gosti pobijedili Huescu sa 3:1 u meču 28. kola španske La Lige.

Alaves je veoma dobro otvorio današnju utakmicu i poveo već u 11. minuti kada je Calleri bio siguran s bijele tačke.

Ipak, slave gostiju trajalo je samo tri minute jer je Huesca ekspresno poravnala na 1:1. Sudija je ponovo svirao penal, a na drugoj strani precizan je bio Avila.

Iako je Huesca pokušala da dođe do preokreta i bodova spasa na kraju se to nije desilo. Alaves je u finišu utakmice slomio otpor domaćih i stigao do pobjede rezultatom 3:1.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Gol za 1:2 vidjelo smo u 80. minuti kada se u listu strijelaca upisao Guidetti, dok je konačnih 1:3 šest minuta kasnije postavio Calleri svojim drugim golom na utakmici.

Alaves je na visokom petom mjestu sa 44 boda, dok je Huesca posljednja sa 22 osvojena boda.