Fotografije s Allianz Arene obišle svijet: Pogledajte kako je Bayern pružio podršku Ukrajini

U centru pažnje

E. Čaušević

Fudbaleri Bayerna remizirali su danas na svom terenu protiv Bayer Leverkusena (1:1) u okviru 25. kola njemačke Bundeslige.

Bayern je odlično otvorio utakmicu na Allianz Areni i već u 18. minuti uspio je da povede sa 1:0 kada je pogodak postigao Sule.

No, Bayer je do 1:1 došao već u 36. minuti utakmice kada je Thomas Muller postigao autogol, a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ove utakmice.

Ipak, detalj koji je obilježio ovu utakmicu desio se pred sami početak utakmice.

Naime, Bayern je odlučio još jednom pružiti podršku narodu u Ukrajini koji već deset dana ratuje protiv Rusije koja je izvršila invaziju na njihovu zemlju.

Pred početak meča na ekranima na stadionu bile su zastave Ukrajine, a navijači su aplauzom pružili svoju podršku.

No, Bayern je otišao i korak dalje i odlučeno je da korner zastavice budu upravo zastave Ukrajine što je oduševilo javnost, a fotografije s Allianz Arene su obišle svijet.