Adi Nalić u stilu klasnih napadača postigao prvijenac u holandskoj Erediviziji
Prvijenac Adila Nalića za Almere City.

Remi protiv Volendama

Eldar Ganibegović

Bh. reprezentativac Adi Nalić postigao je prvijenac u Erediviziji i to u remiju Almere Cityja i Volendama.

U okviru 27. kola Eredivizije sastali su se Almere City i Volendam. Krajnji rezultat glasio je 1:1.

Igrala se 60. minuta kada trener domaće ekipe umjesto Hansena na teren šalje Adija Nalića i to se ispostavilo kao sjajan potez.

Bh. fudbaler mu se odužio samo deset minuta kasnije sjajnim pogotkom u stilu klasnih napadača.

Gol koji je postigao Adi Nalić možete pogledati klikom OVDJE

Koopmeiners mu je poslao loptu iz slobodnog udarca, a on na sjajan način glavom trese mrežu gostujuće ekipe.

Pisali bismo sada da je donio pobjedu svom timu, no u trećoj minuti nadoknade je slavlje domaćina upropastio Muhren koji je zabio za 1:1

Almere City je tako vezao četvrti remi i sada je s 31 bodom na 12. poziciji na tabeli. Volendam je s 15 na samom dnu.

Adi Nalić i ekipa u narednom kolu gostovat će kod RKC Waalwijka, dok će Volendam na svom terenu ugostiti Feyenoord.