Nestvaran autogol Hadžiahmetovića, Šehić je samo pogledom ispratio loptu u mrežu
Foto - Screenshot

Fenomenalan meč Konyaspora i Trabzonspora

Sjajan meč u 6. kolu turske Super lige odigrali su danas Konyaspor i Trabzonspor, a na kraju pobjednika nije bilo 2:2

Šokantno je počeo meč za Konyaspor. Već nakon 40 sekundi Cornelius je savladao Ibrahima Šehića i donio je Trabzonsporu prednost od 1:0.

Gosti u osmoj minuti ostaju sa igračem manje. Hugo je dobio direktan crveni karton, a nakon toga je Konya krenula žestoko prema protivničkom golu.

U 20. minuti domaći stižu do gola. Čekići je zabio za 1:1, a usprkos brojnim prilikama ovo je bio rezultat nakon prvog dijela.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Konyaspor je poveo. Čekići je ponovo zabio za 2:1.

Imao je Konyaspor dosta šansi da poveća prednost, ali je i Trabzonspor sa igračem manje stvorio nekoliko sjajnih šansi.

U 78. minuti gosti su poravnali. Bizaran autogol postigao je bh. fudbaler Amir Hadžiahmetović.

Bh. veznjak našao se na pogrešnom mjestu, saigrač ga je pogodio loptom u glavu, a ona je zatim završila iza leđa Ibrahima Šehića za 2:2.

Nakon toga Šehić skida zicer Gervinhu koji je izašao sam ispred njega, da bi Konya potom imala dvije fenomenalne šanse da dođe do pobjede.

Jednu od njih je imao i Amar Rahmanović, ali protivnički golman je nestvarnom odbranom zaustavio udarac ovog fudbalera i ostalo je 2:2.

Hadžiahmetović i Šehić u odigrali kompletan meč, dok je Ramanović u igru ušao u 75. minuti. Šehić je imao nekoliko zaista sjajnih odbrana.