Kukavički potez rumunjskog fudbalera, ali kamera je sve snimila: Sreća je bila uz napadača Kosova

Da čovjek ne povjeruje

Haris Zilić

Dosta pažnje izazvala je utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo između Rumunije i Kosova. Čak je i prekidana zbog parole domaćih navijača na kojoj je pisalo "Srbija je Kosovo".

Nakon toga meč je nastavljen, ali i na terenu je bilo dosta varnica.

Domaćini su igrali veoma grubo, na kraju slavili sa 2:0 golovima Stanciua i Mihaila u finišu utakmice.

Kosovo je meč završilo sa deset igrača jer je crveni karton dobio Muriqi, tačnije to je bio drugi žuti u 42. minuti susreta.

Mogla je i situacija biti drugačija da je glavni sudija iz Francuske Delajod vidio krvnički i kukavički potez Andreia Burce.

Rumunjski štoper je šakom udario napadač Kosova Milota Rashicu, ali francuski sudija to nije vidio.

Kamere su ipak uhvatile taj kadar i fotografija danas kruži društvenim mrežama, zaista potez koji je priliči jednom sportisti. Fudbaler Kosova je dobro prošao bez povreda.

Da je sudija ovo vidio Rumunija bi ostala s igračem manje jer je Burca već u devetoj minuti dobio žuti karton.

Inače u ovom susretu ukupno smo vidjeli 11 žutih i jedan crveni karton, tenzija je bilo na sve strane.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

Rumunija je sada u grupi I drugoplasirana sa 12 bodova, bod više od Izraela, ldier je Švicarska sa 14 osvojenih bodova.

Kosovo je na petoj poziciji sa četiri boda iz šest odigranih utakmica uzo mjer od četiri remija i dva poraza.