Višća postigao spektakularan gol u pobjedi Bašakšehira u Ankari

Savladali Ankaragucu sa 2:1

E. Čaušević

Fudbaleri Bašakšehira danas su u gostima pobijedili Ankaragucu sa 2:1 u meču 18. kola turske Superlige.

Aktuelni prvak Turske konačno je proigrao nakon veoma loše serije, te su uspjeli doći do druge uzastopne pobjede.

Bašakšehir je odlično počeo meč i poveo već u 17. minuti kada je fantastičan pogodak za 1:0 postigao bh. reprezentativac Edin Višća.

No, samo tri minute kasnije domaći su poravnali na 1:1, a mrežu gostiju iz Istanbula zatresao je Cekici.

Međutim, Bašakšehir je u nastavku utakmice krenuo po pobjedu i to im se ubrzo isplatilo. Gosti su već u 56. minuti uspjeli da dođu do novog vodstva, a ovaj put junak je bio Demba Ba koji pogađa za 2:1.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Do kraja utakmice domaći tim je pokušavao da dođe barem do remija, ali je Bašakšehir uspio da sačuva prednost i upiše nova tri boda.

Bašakšehir je sada na 12. mjesti sa 22 boda, dok je Ankaragucu na 19. poziciji i ima 15 osvojenih bodova.