Prevljak postigao novi pogodak, ali nije spasio Eupen

Antwerp bio bolji

H. Zilić

Odličan meč u 19. kolu belgijske lige odigrali su Antwerp i Eupen.

Domaći su slavili sa 4:2 u utakmici gdje je pored šest pogodaka viđeno i dosta prilika.

Antwerp je odigrao sjajno prvo poluvrijeme. Poveli su sa 1:0 u 27. minuti golom Samatte, a na 2:0 povisio je Benson u 40. mintui.

Gosti se ipak vraćaju u 44. minuti kada Keita pogađa za 2:1.

Početkom drugog poluvremena novo slavlje domaćina. Nainggolan je u 48. minuti iskoristio asistenciju Samatte i pogodio za 3:1.

Potražite više informacija na temu Jupiler league:

Eupen se nije predavao, a igrala se 78. minuta kada je naš Smail Prevljak nastavio golgeterski niz i zatresao mrežu Antwerpa, smanjio rezultat na 3:2, ali u petoj minuti nadoknade Vestraete postavlja konačnih 4:2.

Prevljak je sada došao do vifr od šest pogodaka u prvenstvu uz četiri asistencije, a tri gola ima i uKupu Belgije.