Presedan u Londonu - Engleska bruji o nesposobnoj odbrani Arsenala

Liverpool došao do poravnanja

Esmer Oštraković

Nakon odigranog prvog poluvremena na Emiratesu između Arsenala i Liverpoola rezultat je 1:1.

Topnici su imali apsolutno više od igre tokom prvog poluvremena, ali su na kraju uspjeli ve da upropaste.

Arsenalu treba pobjeda kako bi prednost Liverpoola smanjio na dva boda, a iako su imali prednost od 1:0 od početka drugog poluvremena će ponovo morati da "ganjaju" vodstvo.

Sjajno otvaranje utakmice Topncii su krunisali vodstvom. Saka je bio strijelac gola, a minuta je bila četrnaesta.

Nisu tu Topnici stali, nastavili su da igraju sjajni i da redaju šanse pred golom Liverpoola.

Promašili su Topnici nekoliko sjajnih prilika, a kako to u fudbalu bude na kraju stigle kazna.

Nevjerovatna smušenost odbrane Arsenala u trećoj minuti sudijske nadoknade dovela je do izjednačujućeg gola.

Saliba je loše gradio loptu, a na kraju je Gabriel postigao autogol.

Kako je sve to izgledalo pogledajte OVDJE.