Pritisak prebačen na Liverpool: Arsenal preuzeo lidersku poziciju u engleskoj Premier ligi!
Uz utakmicu više od pratioca, Arsenal je na vrhu Premier lige.

Luton pao na Emiratesu

Eldar Ganibegović, foto: EPA

U okviru 31. kola engleske Premier lige Arsenal je večeras s 2:0 slavio protiv Lutona i ponovo je preuzeo vrh Premier lige. Prebacio je tako pritisak na Liverpool koji je sada s utakmicom manje na drugoj poziciji.

Igrala se 24. minuta kada Arsenal dolazi do prednosti. Kai Havertz dodaje do Martina Odegaarda, a ovaj pogađa za 1:0.

Isti igrač je deset minuta kasnije bio u novoj šansi. Išao je jedan na jedan, ali Thomas Kaminski brani.

Kai Havertz je imao sličnu situaciju u 41. minuti, ali je ponovo golman Lutona izašao kao pobjednik.

Međutim, uduplao je Arsenal prednost do kraja prvog dijela. U 44. minuti Daiki Hashioka pogađa vlastitu mrežu.

Iz drugog poluvremena vrijedi izdvojiti pokušao Eddieja Nketiaha u 88. minuti. Kaminski je sjajno odbranio i odbio loptu u korner.

U istom terminu, od 20:30, sastali su se Brentford i Brighton, ali na toj utakmici nije bilo golova.

Od 21:15 na Etihadu igraju Manchester City i Aston Villa, a Građani nakon prvih 45 minuta vode 2:1.

Arsenal je prvi na tabeli sa 68, bod više od Liverpoola koji ima meč manje. Na tabeli uživo je City na 3. mjestu sa 67 poena, no tek treba da ih sačuva protiv Ville.

Luton ostaje 18. s 22 boda i prvi je u zoni ispadanja, ima tri boda manje od sigurne zone gdje je Nottingham Forest.