Topnici nekako pobijedili - Arsenal nakon velike drame slavio protiv Nottinghama

Utakmica Premiershipa

E. Oštraković

Fudbaleri Arsenala ostvarili su pobjedu na gostovanju kod Nottingham Foresta u okivru 22. kola Premiershipa. Konačan rezultat bio je 2:0 za tim koji sa klupe vodi Mikel Arteta.

Dominirali su gosti kada je riječ o posjedu lopte, ali su se mnogo mučili da naprave pravu, konkretnu priliku.

U prvom poluvremenu viđena je samo jedna jedina prilika i to naravno pred golom domaće ekipe.

Bukayo Saka je šutirao, jedan domaći igrač je skrenuo loptu koja ide malo pored gola bivšeg golmana Arsenala Turnera.

Novu veliku šansu Saka je imao u 53. minuti kada je dobro šutirao, ali Turner brani njegov udarac.

Četiri minute kasnije Gabriel Jesus je probao matirati golmana domaće ekipe, ali pogaža stativu.

Upravo Gabriel Jesus pogoio je za vodstvo Arsenala od 1:0, a na semaforu je tada bila 65. minuta.

Saka je u 72. minuti povisio na 2:0 i činilo se da nećemo imati dramu na kraju ove utakmice.

Ipak, Nottingham je u 90. minuti preko Awoniyia uspio da smanji rezultat na 2:1 i da tako napravi dramatični završnicu.

Do drugog gola nisu mogli, te je Arsenal na kraju ostvario jako važnu pobjedu na ovom susretu.

Arsenal je nakon ove pobjede prišao na dva boda zaostatka za prvoplasiranim Liverpoolom koji ima utakmicu manje.

Sa druge strane Nottingham se nalazi na 16. mjestu sa 20 osvojenih bodova.

Zaprati Arsenal, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: