Fenomenalna noć na San Mamesu: Athletic u dramatičnom meču srušio Barcelonu!
Foto - EPA

Barcelona ispala iz Kupa

Athletic Bilbao savladao je Barcelonu na San Mamesu s 3:2 i ostvario je plasman u četvrtfinale španskog Kupa kralja.

U fenomenalnoj atmosferi viđen je zaista žestok fudbal, a na kraju je domaći tim došao do pobjede nakon produžetaka.

Athletic fenomenalno ulazi u meč. Već u drugoj minuti Iker Muniain pogađa za prednost domaćeg tima od 1:0 i oduševljenje na San Mamesu.

Igrao je Athletic sjajno u prvom poluvremenu. Bili su bolji tim, ali Barcelona je svoju šansu iskoristila u 20. minuti. Spektakularan gol za 1:1 zabija Ferran Torres.

Mladom fudbaleru je ovo prvi pogodak u dresu Barcelone od dolaska u tim s Camp Noua.

Athletic je imao još nekoliko sjajnih pokušaja u prvom dijelu. Međutim, Barcelona je nekako uspjela da se odbrani i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

I u nastavku meča Athletic je bolji tim. Iako je Barca imala posjed lopte, domaći su imali bolje šanse.

Bili su konstantna prijetnja Ter Stegenu, a u 86. minuti San Mames je ponovo na nogama. Inigo Martinez pogađa za 2:1 i veliku radost navijača domaćih.

I kad se očekivao kraj Barcelona dolazi do gola. U trećoj minuti nadoknade Pedri sjajno zabija za 2:2 i odlazak u produžetke.

Athletic do novog vodstva stiže u nadoknadi prvog produžetka. Dosuđen je penal zbog igranja rukom Jordija Albe, a Muniain to koristi i zabija za 3:2.

U prvom produžetku Barcelona je ostala bez Ansua Fatija koji je zbog povrede napustio teren.

Barcelona nije uspjela da se vrati u drugom produžetku. Athletic je sačuvao prednost i prošao je četvrtfinale Kupa.