Atletico u finišu slomio otpor Betisa

Correa pogodio za vrijedan trijumf

Haris Zilić

U 27. kolu La Lige Atletico je dočekao Betis i na kraju je tim iz Madrida upisao vrijedan finiš do kojeg su došli u finišu utakmice.

Utakmica je počela veoma borbeno s obje strane.

Većinom se igralo na sredini terena, bilo je nekoliko prilika, ali kod oba tima izostajala je završnica.

Najbolje prilike za Betis imali su Iglesias i Luiz, kod Atletica prijetio je Morata, međutom oba puta je loše šutirao u završnici.

U drugom poluvremenu Jorgandžije su bile nešto aktivnije.

Izdvaja se prilika Gimeneza u 52. minuti, zatim i pokušaj Griezmanna sredinom drugog poluvremena, ostalo je 0:0.

U drugom poluvremenu Betis kao da je više računa vodio o svom golu, ali koncetracija im je pala u 86. minuti.

Dobra akcija Atletica u pomenutoj minuti, lopta dolazi do Corre koji pogađa za 1:0 i veliko slavlje domaćih igrača.

Nakon gola Atletica Betis je većinom dugim loptama pokušao da dođe do prilike i eventualnog boda, odbrana Atletica je bila sigurna i ostalo je do kraja 1:0.

Vrijedan trijumf za tim iz Madrida s kojim su se učvrstili na trećoj poziciji prventsvene tabele sa 54 osvojena boda.

Sa druge strane Betis je petoplasirani sa 45 osvojenih bodova i još su u igri za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.