Ni igrači Atletica ne znaju kako su večeras pobijedili Cadiz
Foto - EPA

Očajna igra, ali pobjeda Jorgandžija

Atletico Madrid je u 28. kolu La Lige na svom Wanda Metropolitano stadionu savladao ekipu Cadiza s 2:1.

Tim Diega Simeonea odigrao je očajan meč, pa na kraju ni oni sami ne znaju kako su uspjeli da osvoje tri boda jer je Cadiz dominirao u većini meča.

Atletico je iskoristio prvu šansu na utakmici. Joao Felix zabija u trećoj minuti za 1:0, a zatim je uslijedila ofanziva Cadiza.

Gosti su bolju igru uspjeli iskoristiti u 45. minuti. Espino odlično ubacuje, a Alvaro Negredo zabija za 1:1.

Cadiz je i u nastavku bio bolji rival. Imali su bolje napade, ali u 68. minuti Atletico iz jedine šanse dolazi do gola. Za 2:1 zabio je Rodrigo De Paul.

Do kraja utakmice apsolutna ofanziva Cadiza. Redale su se šanse pred golom Atletica, ali na kraju je Atletico uspio da se odbrani i da dođe do pobjede.

Domaći tim je meč završio s igračem manje jer je u 88. minuti Serrano dobio crveni karton zbog žestokog starta.

S ova tri boda Atletico je skočio ponovo na treće mjesto s tri boda i dvije utakmice više od Barcelone.

S druge strane Cadiz je prekinuo niz od četiri utakmice bez poraza i ostaje u borbi za opstnak. Trenutno je ovaj tim 18. s 24 osvojena boda.